Przedstawiamy wyczerpującą listę dążeń polskiej społeczności emigrantów w Europie.

Swieże powietrze Warszawy
Za każdym razem, kiedy wychodzę z lotniska dziwię się świeżym powietrzem i życiem Warszawy (Anna, 31 lat, Warszawa, mieszka w Brusela).

Smak natury

natura
Mam wielką potrzebę natury, chociaż byłem, zobaczysz, w ciekawych i egzotycznych miejsc; jednak tylko wtedy, gdy wracam do domu, czuję się na łonie natury, jako część „mojej”. W faliste wzgórza, lasy i pola, Podlasie, można stać się świadkiem jeszcze jednej sceny minionych wieków: Najpierw jeździć na koniu, ciągnąc za pług, za pługiem chodzi, rolnik, a następnie bocian, który zbiera larwy ziemi bunt. W okresie letnim, a także dziwny zapach sosny, i róże, dzikie pola i piaszczyste pnące się wzdłuż wybrzeża (Kasia, 27 lat, Warszawa, mieszka w Lancaster).

Nastrój w domu
Dziwnym ludziom, że łapie dowcipy i linki na polskie filmy jak Miś. Fajne, jednak nawet przy zlokalizowane, które nie są polskie problemy, aby zrozumieć nasz humor (Kasia, 27 lat, Warszawa, mieszka w Lancaster).

Inne spojrzenie na podział świata
Dziwne Wieści, które nie mówią po planecie, jak gdyby Stany Zjednoczone były centrum świata, i w wielkiej Brytanii, Francji i kilku innych krajów, jak gdyby były satelitami większych (Kasia, 27 lat, Warszawa, mieszka w Lancaster).

Pogoda w Polsce

pogoda
Dziwne, niż zwykle (Polska), ciepło i lato, słoneczny. Zimno lodowatej zimy, dużo śniegu (i zachód słońca też). Bałwanki i pójść na sanki. Jesień normalne tutaj, kolorowe, świeże i susurrantes. Same sprężyny, świeże i słoneczne. Dziwny zapach z wszystkich stacji (Maciej, 51 lat, Toruń, mieszka w Dundee).

Gdzie ziemia jest neutralna
Również dziwne, jak ludzie polskiej handlu w Polsce. Nie bardzo szczęśliwi ze sobą, gdy są one na zewnątrz. Dajemy ci najlepsze witamy siebie, kiedy możemy między polakami, gdy ziemia lub kultury, jest neutralny. Ale kiedy jesteśmy za granicą, tracimy coś, i nie doceniamy tak samo, jak (Artur, 32 lata, Kołobrzeg, mieszka w Sarajewie).

Miejskie życie
Tutaj w Słowenia, jako kraj jest bardzo mała, dziwna życie miejskie, ludzie, moda, poglądy i opinie (Jagoda, 32 lata, Warszawa, mieszka w Słowenii).

Teatr polski

teatr
Lepiej obejrzeć spektakl teatralny w swoim ojczystym języku, nawet jeśli nie są prawidłowo interpretowane. Mimo, że mój angielski bardzo dobrze, muszę się skupić, żeby zrozumieć sens i przeczytać wszystkie kodeksy i niejasności, że autor / dyrektor wprowadza. Muszę skupić się na tyle, że czasem wychodzę z teatru na zmęczoną. Jeśli polski to jest bardziej interesujące, nawet jeśli nie łapię wszystko, co autor chce powiedzieć, że ja naprawdę nie obchodzi. Kiedy jestem w teatrze, za granicą, czuję się trochę głupio (Marysia, lat 32, Łódź, mieszka we Francji).

Na obiad w niedzielę
Oczywistym wyborem byłoby obiady, Rodzinne niedzieli, smak jedzenia, mojej mamie, która obejmuje kilka rodzajów mięsa (i pieczonych kaczek i królików dla przypadków bardziej świątecznego, były zdecydowanie moje ulubione do tej pory), zazwyczaj w towarzystwie ziemniaków i sałatki na boki. Tak, chociaż na dania kuchni polskiej i ma reputację być bardzo „ciężkie”, oczywiście, chciałbym wrócić. I tak…rozumiem, że nie tak dużo ziemniaków, ponieważ przeprowadziłem się poza granicami Polski. Wszystko to, aby oczyścić nienawidzę (Agata, 27 lat, Warszawa, mieszka w Brukseli).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *